Корзина
80 отзывов
Надежный продавец Prom.ua
Пока конкуренты загорают занимаем места в ТОПе ...Записаться на июль
+38 (067) 772 93 86
Контакты
Копирайтинговое агентство "Weblana"
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+380677729386
Светлана Пугач
УкраинаВинницкая областьВинницаРаботаем онлайн
Lana000111 (всегда на связи)
+380677729386 (всегда на связи)
+380677729386 (всегда на связи)

SEO по європейськи - як розвивається пошукова оптимізація в 22 країнах Європи

SEO по європейськи - як розвивається пошукова оптимізація в 22 країнах Європи

Очевидно, що ринки SEO-послуг європейських країн різняться між собою. Мови, рівень економічного розвитку та інші фактори роблять їх унікальними. Розглянемо основні особливості оптимізації та копірайтинг сайтів в Європі.

 

Великобританія

Унікальним ринок SEO Великобританії роблять серйозна конкуренція між агентствами і активний експорт послуг. В державі готують масу висококласних фахівців в галузі пошукової оптимізації, маркетологів, копірайтерів та піарників. Вони працюють як з місцевими клієнтами, так і з сайтами США і Австралії.

 Основна увага в Великобританії приділяється рентабельності інвестицій в інтернет-проекти, а не просто поліпшенню статистики та позицій сайтів у всіляких рейтингах. При цьому британські фахівці спостерігають серйозні зміни алгоритмів Гугл, до яких їм доводиться швидко адаптуватися. Підвищена увага приділяється просуванню в локальній видачі пошуковика (89% запитів).

 Данія

Основна частина трафіку з пошукових систем (95%) йде на сайти з Google. Місцеві фахівці майже не звертають уваги на інші пошукові системи на кшталт Microsoft Bing, яким в основному користуються люди похилого віку, які не вміють змінювати пошуковик в Windows.

 У Данії хороші СЕО-консультанти заробляють від 150 до 250 доларів США за годину. Менше отримують тільки фахівці з досвідом до двох років. При цьому конкуренція в Данії дуже низька в порівнянні з іншими європейськими ринками. Єдиний скандинавський ринок з меншою конкуренцією - Норвегія. 

Франція

СЕО-ринок Франції слабо розвинений, замовники інвестують в інші види реклами. Консультанти відправляють клієнтів до конкурентів, коли не справляються з обсягом роботи, і це створює дружню атмосферу в професійному співтоваристві оптимізаторів і копірайтерів.

 У Франції довгий час використовували "чорні" методи просування, такі як придбання ссилок. Зараз такі сайти часто потрапляють під фільтр Google Penguin, через це оптимізатори змушені користуватися "білими" засобами і збільшувати витрати на просування. Просування сайту в низькоконкурентній ніші коштує 2,5-5 тис. євро.

Німеччина

Конкуренцію між оптимізаторами в Німеччині можна порівняти з США і Великобританією. На цій території проводиться ряд тематичних заходів - SMX, SEO Campixx, OMCap, SEO day. Великі оператори пошукової оптимізації - Searchmetrics, onpage.org - вихідці з Німеччини.
94% ринку пошукових систем належить Гугл, також для пошуку у країні часто використовується Amazon. Google жорстко контролює німецький сектор, тому що в минулому його учасники активно використовували "чорні" методи просування без участі білих копірайтерів.

 Більшість німецьких SEO-агентств і фрілансерів обслуговують тільки німецькомовні країни (Австрія, Швейцарія, Німеччина). Клієнти не чекають моментального результату і в цілому знайомі з технологіями просування та копірайтингом. Вони розуміють, що пошукова оптимізація вимагає часу і часто шукають штатних сео-фахівців.

Італія

На італійському просторі мало компаній і сеошників в порівнянні з Великобританією або Німеччиною. Як правило, спеціалісти знайомі один з одним. Тематичних заходів теж не багато, найвідоміша - SMX Milan.

Румунія

Румунія ввійшла в світовий топ-10 за проникненням і швидкістю інтернету. У державі зареєстровано 883 тис. доменів, налічується 17 тис. інтернет-магазинів і 10 мільйонів чоловік, щодня використовують інтернет при загальній чисельності населення трохи менше 20 мільйонів. Місцевий бізнес активно користується сео-послугами та замовляє статті у копірайтерів, конкуренція на ринку висока.

 Серед пошукових систем домінує Google, у багатьох це домашня сторінка в браузерах - на десктопах і мобільних пристроях. Більше 80% людей в Румунії вивчають товари в Гугл, перш ніж робити покупку в інтернеті або офлайн. На цій території налічується 16 мільйонів мобільних пристроїв з підтримкою 3G  і  4G, отже адаптивний веб-дизайн та гарний копірайтинг - важливий фактор на румунському ринку SEO.

 Ринок фрагментований. Тут є великі компанії, що займаються тільки оптимізацією. Багато агентств пропонують інтегровані послуги - комбінація SEO, копірайтинг, просування в соціальних мережах і навіть веб-розробки. Деякі фрілансери не можуть дозволити собі дорогі інструменти і вливання в рекламу, через що їх послуги менш затребувані.

Іспанія

Іспанці, в основному, користуються Google, останнім часом стає популярним китайський Baidu. Ринок СЕО та копірайтингу в Іспанії поки росте: фахівців все більше з кожним місяцем. Більшість пропонують SEO за дуже низькою ціною - близько 100 євро на місяць - при цьому якість послуг відповідна.

Португалія

У Португалії досі популярна реклама на телебаченні, а бізнес погано розуміє, навіщо потрібно пошукове просування, як наслідок ринок сео-послуг розвивається повільно. Оптимізаторам доводиться витрачати багато часу на те, щоб пояснити клієнтам, навіщо потрібні їхні послуги. Зараз в Португалії набагато простіше продавати послуги інтернет-реклами, пропонувати майже миттєві результати Google Adwords, розсилок по електронній пошті або реклами в Facebook.

Чехія

У Чехії є дві основні пошукові системи - Google і місцевий Seznam, що контролює близько 37% органічного трафіку. Всі SEO-експерти знають один одного і періодично організовують конференції SEO restart і Marketing Festival. Їх заробіток варіюється від 700 доларів США до 1,5 тис. доларів США на місяць.

Нідерланди

Нідерландські SEO-агентства працюють з німецькими, британськими, американськими і канадськими партнерами, зробивши основний акцент на голландський, бельгійський і французький ринкі. У Нідерландах величезна кількість веб-агентств, що надають SEO-послуги. Але домінує близько 50 компаній, з якими працюють великі бренди.

Норвегія

Аудиторія СЕО Норвегії - найменша в Скандинавії. Сектор почав формуватися агентствами, що використовують методи "чорного" просування, хоча тепер подібних майже не залишилося. 90-95% запитів обробляють Google, Bing, Yahoo і kvasir.no. Досвідченим фахівцям роботи вистачає. Погодинна ставка хорошого SEO-консультанта в Норвегії варіюється від 140 до 240 євро. Клієнти цілком адекватні в своїх очікуваннях і готові чекати. Проте досвідом обмінюватися складно, так як тематичні заходи практично не проводяться.

Польща

Бізнес активно інвестує в SEO та копірайтинг, просуваючи сайти за допомогою Google, що контролює 95% всіх запитів. Часто використовуються "чорні" методи оптимізації типу придбання посилань - навіть незважаючи на санкції. Це негативно впливає на вибір потенційних клієнтів польського сегменту SEO-послуг.

Бельгія

Малий і середній бізнес Бельгії перехід від офлайн-маркетингу "сарафанне радіо" в онлайн, замовляючи просування у фрілансерів і SEO-агентств, що працюють як безпосередньо в Бельгії, так і в Нідерландах.

Фахівців мало, так як працювати в Бельгії складно через велику кількість мов і діалектів: в Бенілюксі (Бельгія, Нідерланди і Люксембург) їх більше 100. Також копірайтерам потрібно враховувати культурні відмінності, які можуть вплинути на пошукові запити користувачів.

Фінляндія

Висококласних SEO-агентств не багато через малу чисельність населення і мовні труднощі: потрібно писати тексти і оптимізувати сайти на двох слабо поширених мовах. Більшість професіоналів - самоучки і працюють в невеликих копірайтингових агентствах, заточуючи сайти під Google. Клієнтів доводиться переконувати, що слід вкладати гроші в SEO і цифровий маркетинг. При цьому великі компанії з більшою ймовірністю інвестують пристойну суму в традиційне просування або в рекламу на Facebook, ніж в SEO копірайтинг.

Словаччина

Як і Фінляндія, Словаччина - невелика країна, але SEO-індустрія там розвинена добре. В ніші послуг велика конкуренція. 98% трафіку йде з Google, оптимізатори майже не дивляться на інші пошуковики. Словацький сегмент інтернету близький чеському, сайти часто запускаються одночасно в обох країнах.

Туреччина

Туреччина - одна з небагатьох країн, де серйозну конкуренцію Гугл становить Яндекс. У державі велика аудиторія користувачів смартфонів, що стимулює інвестиції в мобільний SEO та UX мобільних сайтів. Клієнти усвідомлюють цінність пошукової оптимізації - особливо малі і середні компанії, які інвестують в SEO, стабільно замовляють статті у копіратерів, щоб ефективно конкурувати з великими фірмами. Алгоритми Google погано піддаються адаптації для ринку Туреччини через складність місцевої мови, що відкриває лазівки для "чорного" SEO. Тим часом зростання ринку і збільшення числа гравців змушують агентства переходити на "білу" оптимізацію, щоб не втратити репутацію.

Литва

Попит на SEO та роботу копірайтера почав зростати всього 2-3 роки тому. До цього свої сайти місцевий бізнес просував в мережі в основному через Adwords. "Чорне" SEO в Литві жваво працює, причому використовуючи такі методи, агентства пропонують привабливі цінники і тіснять "білих" SEO-консультантів. Велика кількість литовських фахівців і копірайтерів орієнтують бізнес на Рунет і Яндекс. Нерідко сайти, які просунуто за допомогою нелегальних методів, виявляються під санкціями. Через це клієнти розчаровуються в СЕО або визнають, що потрібно платити додаткові гроші за якість.

Ірландія

Протягом останніх двох років індустрія SEO в Ірландії ставала більш складною і конкурентоспроможною, оскільки кількість незалежних консультантів і спеціалізованих агентств швидко збільшувалася - особливо в столичному Дубліні, де розмістилися офіси таких IT- гігантів як Google, Facebook і Microsoft.

Рівень професіоналізму місцевих фахівців і глибина їх знань про технічний СЕО росте дуже швидко - в тому числі і завдяки тематичним заходам на зразок Learn Inbound і 3XE. Фахівцям практично не потрібно витрачати час на навчання потенційних клієнтів, відмінно обізнаних про переваги SEO та якісного контенту сайтів і користь, яку пошукове просування може принести їх бізнесу.

Швеція

Серед усіх скандинавських ніш шведська - найбільш конкурентна, оскільки шведи були місцевими першопрохідцями при впровадженні інтернет-технологій. Рівень знань місцевих фахівців та копірайтерів високий в порівнянні з їх колегами з сусідніх країн. СЕО є одним з найважливіших каналів маркетингу для багатьох шведських компаній.

Болгарія

У Болгарії майже весь пошуковий трафік йде з Гугл. Але в деяких нішах (наприклад, туризм і нерухомість) позиції Яндекса теж досить міцні з огляду на активність громадян з пострадянського простору, які зараз живуть в Болгарії. Завдяки відсутності болгарських версій Amazon і Ebay значно полегшується просування інтернет-магазинів. Але часто інтернет-магазини є низькоякісними (мала швидкість завантаження, відсутність адаптивного дизайну і сертифікатів SSL).

 Конкуренція нижче в порівнянні з іншими країнами Європи, але працювати від цього не легше через малу кількість хороших SEO-інструментів і фахівців копірайтерів з оптимізації текстів. Спільнота оптимізаторів є великою і згуртованою. Проводяться спеціальні заходи на кшталт SEO Conference Bulgaria. 

Хорватія

У Хорватії не всі SEO-фахівці працюють по – чорному, оптимізація все ще приносить хороші і швидкі результати. Лідируючий на місцевому ринку Гугл не поспішає виправляти несправедливість, оскільки аудиторія дуже мала. З іншого боку, "білі" оптимізатори і копірайтери можуть гарантувати позитивну динаміку в довгостроковій перспективі, за що готові платити все більше клієнтів.

Україна

В Україні Google до недавнього часу контролював 65% ринку, тоді як Яндекс - близько 30%. Але після недавніх подій частка Гугл істотно зростає, що безпосередньо позначиться на місцевому просуванні.

 Завдяки необхідності орієнтуватися відразу на 2 пошукача українці більш "підковані" в плані сео і копірайтингу, ніж їхні колеги з країн Заходу. Зазвичай нові сайти створюються одразу на трьох мовах (українська, російська, англійська), причому національна мова все активніше використовується для підбору пошукових запитів та SEO копірайтингу.

 Беручи до уваги лідерство Гугл в Україні, низькі ціни і високий професійний рівень місцевих фахівців, іноземні клієнти часто наймають українських оптимізаторів і копірайтерів для розробки сайтів. Білий копірайтинг в Україні розвивається все активніше, демонструючи не тільки вміння українських копірайтерів професійно писати сео-тексти, а й обізнаність у актуальних шляхах до бажаного всіма ТОПу…

 

 

 

 *У статті використані цифрові дані та інформація експертів semrush.com.

 facebook twitter

Копирайтинговое агентство "Weblana"

Другие статьи